Kaubamärk
Kaubamärk
Disainilahendus
Disainilahendus
Patent
Patent
Õigusteenused
PASLAUGOS
Kaubamärk
Kaubamärk
Disainilahendus
Disainilahendus
Patent
Patent
Juridiskie pakalpojumi
PASLAUGOS
Juriidilised konsultatsioonid
Juriidilised konsultatsioonid
Autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste teenused
Autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste teenused
Kaubamärgi, disainilahenduste ja leiutiste alased vaidlused
Kaubamärgi, disainilahenduste ja leiutiste alased vaidlused
ATPAKAĻ

Patent

Miks tasub kaitsta oma tehnilist lahendust (leiutist)?
INVESTEERINGUTE KAASAMINE
Teil on võimalus koguda lisaraha, sest investorid on rohkem altid investeerima nendesse toodetesse või teenustesse, mille intellektuaalomand on kaitstud.
KONKURENTSIEELIS
Muutute unikaalseks – ainuõigusega leiutisele olete turul ainulaadsed ja suudate takistada konkurentidel sellist leiutist ärilistel eesmärkidel kasutamast.
REPUTATSIOONI LOOMINE
Omandate kindla maine ja kaitsete loodud väärtusi, millega teie kliendid pikapeale seostavad teie uudseid lahendusi (leiutisi).
RAHALINE KASU
Teil on alati võimalik saada rahalist tulu, kui valite frantsiisi, litsentsi või oma kaitstud leiutise õiguste üleandmise teistele.
Metida
Patenteeri leiutise nüüd
Leiutise patenteerimisteenused
Leiutise hindamine

Mis see on?

 

Hinnatakse peamisi patentsuse kriteeriume – uudsus, leiutustase ja tööstuslik kasutatavus. Selleks viime läbi ülemaailmse patendiotsingu. Otsingutulemused toovad välja hetkel maailmas leiduvad kaitstava võimaliku tehnilise lahenduse analoogid. See võimaldab teil otsustada, kas tehniline lahedus on leiutisena patenteerimist väärt.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Saate teada, kas loodavat toodet tasub patenteerida. Võttes arvesse teiste leiutiste analooge, on võimalik kirjeldust paremini ette valmistada ja luua oma leiutisele optimaalseim kaitsestrateegia.

 

 

Tähtaeg

 

2-3 nädalat

 

Leiutise kirjeldus

Mis see on?

 

See on leiutist kirjeldava patenditaotluse esitamise kohustuslik etapp. Leiutise kirjeldamisele esitatakse erinevad tehnilisi ja juriidilisi nõudeid. Meie patendieksperdid koostavad üksikasjalikke ja nõuetele vastavaid leiutiste kirjeldusi.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Leiutise kaitse taotlemisel on vajalik leiutise kirjeldus. Pärast taotluse esitamist ei ole enam võimalik sisulisi muudatusi teha, mistõttu on see üks olulisemaid ja vastutusrikkamaid töid, mis on seotud leiutise patenteerimise protsessiga.

 

 

Tähtaeg

 

4-6 nädalat

 

Patenditaotluse esitamine

Mis see on?

 

Leiutise kirjelduse koos muude dokumentidega kohustuslik esitamine valitud riigi patendiametile. Tagame, et kogu patenditaotluse menetlus kulgeb tõrgeteta.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Taotluse esitamisel fikseeritakse esitamise kuupäev (prioriteedikuupäev), millest alates saab alustada leiutise kommertsialiseerimise protsessi.

 

 

Tähtaeg

 

1-2 päeva

 

Patenteerimisprotsessi juhtimine

Mis see on?

 

Meie spetsialistide järelevalve kogu patenteerimise menetluse vältel. Pärast taotluse esitamist algab selle läbivaatamise protsess: vormiline ekspertiis, sisuline ekspertiis, ekspertide järelepärinmised, avaldamine ja patendi väljastamine.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Iga leiutise patenteerimise protsess on ainulaadne. Seetõttu on vajalik eriline tähelepanu, mille tagame pideva järelevalvega: anname teada patenteerimise käigust ja oodatavatest tegevustest.

 

 

Tähtaeg

 

2-4 aastat

 

Vastused ekspertide päringutele

Mis see on?

 

Taotluse läbivaatamise käigus, arvestades konkreetse riigi Patendiameti poolt seatud nõudeid ja kriteeriume, esitavad eksperdid patenditaotlejale erinevaid küsimusi patenteeritava leiutise kohta. Suhtleme konkreetse riigi Patendiameti ekspertidega ja vastame kõikidele nende päringutele. Vajadusel kaasame oma kolleege (patendivolinikke) konkreetse riigis.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Patendi kättesaamiseks tuleb patenditaotluse sisuslise ekspertiisis käigus, tihtipeale vastata Patendiameti ekspertide küsimustele. Meie patendieksperdid koostavad ja esitavad kõik vajalikud vastused.

 

Aastamaksude tasumine

Mis see on?

 

Õigeaegselt ja nõuetekohaselt tasutud kehtivusaasta lõivud. Pärast patendi väljastamist ja teinekord ka patenditaotluse läbivaatamise ajal tuleb tasuda konkreetse riigi Patendiameti poolt määratud aastalõivud (riigilõivud).

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Tasude maksmise kord võib riigiti erineda, kuid tavaliselt makstakse neid 20 aastat ehk kuni kehtib patent. Tagame iga-aastase patendi kehtivuslõivude korrektse ja mis kõige tähtsam – õigeaegse tasumise. Teavitame saabuva kehtivusaasta lõivu tasumise tähtajast.

 

 

Tähtaeg

 

Igal aastal

 

Leiutise kaitse laiendused

Mis see on?

 

Kokkuleppel meie spetsialistidega leiutise kaitse laiendamine teistele riikidele või piirkondadele. Pärast esmase prioriteeditaotluse esitamist on patenditaotlejal võimalus laiendada oma leiutise kaitset teistesse riikiesse.

 

 

Milleks seda on vaja?

 

Oma leiutise turustamiseks teistes riikides on vajalik leiutise kaitse laiemalt, sest patendikaitsel on territoriaalne põhimõte. Leiutise kaitsmiseks ja kaitse strateegiliseks arendamiseks aitame võtta vastu optimaalseima otsuse.

 

Konsultatsioonid rahalise hüvitise saamiseks

Mis see on?

 

Teatud riigid, sealhulgas Eesti, pakuvad patendikulude katmiseks rahalist toetust, seega tutvustame leiutajatele toetusvõimalusi ja aitame neil valida optimaalseima hüvitamisviisi.

 
 
Rahaline toetus on hetkel peatatud.
 
Milleks seda on vaja?

 

Patendi maksumus sõltub paljudest teguritest ja on riigiti erinev. Seetõttu võib leiutise patenteerimine olla üsna kulukas, eriti kui soovitakse leiutist kaitsta rohkem kui ühel turul. Seetõttu otsime võimalusi patendiga kaasneva rahalise koormuse vähendamiseks.

 

Leiutise hindamine
Leiutise kirjeldus
Patenditaotluse esitamine
Patenteerimisprotsessi juhtimine
Vastused ekspertide päringutele
Aastamaksude tasumine
Leiutise kaitse laiendused
Konsultatsioonid rahalise hüvitise saamiseks
Mis on leiutis?

Leiutis on tehniline lahendus, mis on seotud uue seadme, aine või meetodi loomisega või juba tuntud seadme, aine või meetodi täiustamisega. Leiutise patenteerimine on õiguskaitse vorm, mis annab patendiomanikule ainuõigused leiutisele. Patendiomanik on õigus oma leiutist toota, müüa või muul viisil kasutada ning samal ajal saab ta keelata konkurentidel seda ärilistel eesmärkidel teha.

 

Idee ja selle tehnilise lahenduse ainulaadsus määrab selle edasise arengutee, seetõttu tuleks hakata mõtlema leiutise kaitsmisele ja kommertsialiseerimisele juba idee tekkimise hetkel.

Leiutise patenteerimine

 

Patentsuse kriteeriumid. Esiteks peab tehniline lahendus (leiutis) olema uus. Teiseks peab sellel olema leiutistase – lahendus ei tohiks olla vastava ala asjatundjale ilmselge ega tuleneda lihtsalt kombineerides tehnika tasemes tuntud lahendustest. Kolmandaks peab see olema tööstuslikult kasutatav – probleemi või ülesande lahendamiseks või mõne vajaduse rahuldamiseks.

 

Leiutise loomine võib olla enamasti keeruline protsess, mis nõuab palju aega ja investeeringuid, mistõttu on leiutajale kasulik saada õiguskaitse ning kaitsta oma leiutist ja sellesse investeeritud vahendeid.

Riiklik kaitse
Euroopa kaitse
Euraasia kaitse
Rahvusvaheline kaitse
Riiklik kaitse
Riiklikult kaitstud leiutise kaitse kehtib konkreetses riigis (nt Eestis) vastavalt kohalikele seadustele. Rahvusliku patendi omanikule antakse ainuõigused, mis keelavad kolmandatel isikutel kasutada selles riigis sama või sarnast leiutist kommertseesmärkidel.
Euroopa kaitse
Euroopa Patendikonventsiooni alusel patenteeritud leiutise kaitse kehtib patendiomaniku poolt valitud Euroopa riikides. Taotlejal on õigus saada patent mitmes riigis, esitades Euroopa Patendiametile ühe taotluse. Kui Euroopa Patendismet teeb otsuse välja anda Euroopa patent, siis laieneb see patendiomaniku poolt valitud Euroopa patendikonventsiooni üksikutele riikidele. Euroopa patent annab võimaluse saada vajadusel patendikaitse koguni 40 riigis. See on lihtsam ja odavam viis leiutisele kaitse saamiseks, kui taotleja taotleb seda vähemalt neljas Euroopa riigis. Euroopa patendi omanikule antakse ainuõigused, mis keelavad kolmandatel isikutel kasutada valitud välisriigis sama või sarnast leiutist kommertseesmärkidel.
Eiropas Patentu konvencijas dalībvalstis
Albānija
Austria
Belgium
Bulgaria
Switzerland
Cyprus
Czech Republic
Germany
Denmark
Estonia
Spain
Finland
France
United Kingdom
Greece
Croatia
Hungary
Ireland
Iceland
Italy
Liechtenstein
Luxembourg
Lithuania
Latvia
Monaco
North Macedonia
Malta
Netherlands
Netherlands
Poland
Portugal
Romania
Serbia
Sweden
Slovenia
Slovakia
San Marino
Turkey
Euraasia kaitse
Euraasia patenteeritud leiutise kaitse kehtib valitud Euraasia riikides. Praegu hõlmab see piiriülene intellektuaalomandi kaitse süsteem 8 riiki: Venemaad, Valgevenet, Armeeniat, Aserbaidžaani, Kõrgõzstani, Kasahstani, Tadžikistani ja Türkmenistani. Leiutise patenteerimise kriteeriumid vastavalt Euraasia seadusandlusele vastavad patendikoostöölepingu, Euroopa patendikonventsiooni ja arenenud riikide seadusandluse sätetele. Euraasia patendi omanikule antakse ainuõigused, mis keelavad kolmandatel isikutel kasutada nimetatud kaheksas riigis sama või sarnast leiutist kommertseesmärkidel.
Rahvusvaheline kaitse
Rahvusvahelist leiutise kaitset (PCT patenditaotlus) kasutatakse patendikaitse laiendamiseks valitud välisriikidesse, kes on PCT-ga ühinenud. Selline rahvusvaheline patenditaotlus võimaldab hiljem laiendada leiutise kaitset patendikoostöölepingusse kuuluvates riikides. Praegu on sel viisil leiutist võimalik esitada kaitsetaotlused 150 riiki – peaaegu üle kogu maailma. Rahvusvahelise patenditaotlusega saab patenditaotluseja esmased varemkasutusõigused, mis keelavad kolmandatel isikutel kasutada valitud riikides sama või sarnast leiutist kommertseesmärkidel. NB! Rahvuvaheline patendisüsteem on vastuvõttev ja sisulise ekspertiisisüsteem, konkreetses riigis kaitse saamiseks tuleb esitada rahvusvahelise taotluse rahvuslik faas, kusjuures selle esitamise kuupäevaks on rahvusvhelise patenditaotluse esitmaise kuupäev.
Patentu sadarbības līguma līgumslēdzējas valstis
United Arab Emirates
Antigua and Barbuda
Albania
Armenia
Angola
African Regional Intellectual Property Organization
Austria
Australia
Azerbaijan
Bosnia and Herzegovina
Barbados
Bulgaria
Bahrain
Brunei Darrussalam
Brazil
Bostwana
Belarus
Belize
Canada
Switzerland
Chile
China
Colombia
Costa Rica
Cuba
Czechia
Germany
Djibouti
Denmark
Dominica
Dominican Republic
Algeria
Eurasian Patent Organization
Ecuador
Estonia
Egypt
European Patent Organization
Spain
Finland
United Kingdom
Grenada
Georgia
Ghana
Gambia
Guatemala
Honduras
Croatia
Hungary
Indonesia
Israel
India
Iran
Iceland
Jordan
Japan
Kenya
Kyrgyzstan
Combodia
Saint Kitts and Nevis
Democratic People's Republic of Korea
Republic of Koreo
Kuwait
Kazakhstan
Lao Peoples' Democratic Republic
Saint Lucia
Sri Lanka
Liberia
Lesotho
Luxembourg
Libya
Morocco
Republic of Moldova
Montenegro
Madagascar
North Macedonia
Mongolia
Malawi
Mexico
Malaysia
Mozambique
Namibia
Nigeria
Nicaragua
Norway
New Zealand
African Intellectual Property Organisation
Oman
Panama
Peru
Papua New Guinea
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Serbia
Russian Federation
Rwanda
Saudi Arabia
Seychelles
Sudan
Sweden
Singapore
Slovakia
Sierra Leone
Soa Tome and Principe
El Salvador
Syrian Arab Republic
Thailand
Tajikistan
Turkmenistan
Tunisia
Turkey
Trinidad and Tobago
United Republic of Tanzania
Ukraine
Uganda
United States of America
Uzbekistan
Saint Vincent and the Grenadines
Viet Nam
Samoa
South Africa
Zambia
Zimbabwe
LEIUTISE PATENTIMISE TAOTLU
Kaitske oma intellektuaalset vara!
Saime teie taotluse kätte ja võtame teiega ühendust!
Täida kõik kohustuslikud väljad!
Kuidas saame teid aidata?
Meie kontaktinfo
Täitke vajalikud väljad
Teave leiutise kohta
Valige leiutise valdkond
Millises riigis/ riikides soovite oma leiutis kaitsta?
Nebaigėte pildyti užklausos
Gal galime Jums padėti?
Susisiekite su mumis, padėsime išspręsti neaiškius klausimus
TĘSTI UŽKLAUSĄ Ne, ačiū

Kas on küsimusi?

Pakume abi teile huvi pakkuvates küsimustes


    Meie veebisait kasutab küpsiseid, et parandada seda veebisaiti, pakkuda paremaid ja personaalsemaid teenuseid. Kui olete nõus, klõpsake “Nõustun”. Kui te ei nõustu, ei pane me teie seadmesse küpsiseid. Mõned veebilehe funktsioonid ei pruugi siiski korralikult või üldse toimida. Lisateavet isikuandmete töötlemise, küpsiste, nendega kogutud andmete ja teie õiguste kohta leiate meie privaatsuspoliitikast.